Vítá vás občanské sdružení - Centrum Motýlek

 

Přijměte prosím pozvání do Dětského a mateřského Centra Motýlek. Jedná se o občanské sdružení, založené za účelem setkávání dětí, mládeže a rodičů.
 

Centrum Motýlek zahájilo svoji činnost v roce 2009. V našich začátcích jsme se věnovali především výtvarným aktivitám, loutkovému divadlu a výuce anglického jazyka pro předškolní děti.

Postupem času došlo k mnoha proměnám našeho centra a rozšíření jeho aktivit.

Dnes se věnujeme jak pořádání pravidelných aktivit od nejmenších dětí, přes školáky až po dospělé, tak i jednorázovým akcím pro děti i celé rodiny.

Mezi pravidelné aktivity našeho centra patří velké množství kroužků s různým zaměřením. Mezi nejvíce oblíbené a navštěvované kroužky patří „Cvičení maminek s dětmi“ od narození až po předškoláčky. Dále se pak velké oblibě těší i výuka „Anglického jazyka pro děti“, která se koná v prostorách klubovny v Rájecké sokolovněí. Velkou oblibu si v posledních letech také získal kroužek „Mažoretek", jehož kapacita je již třetím rokem zcela naplněna.  Nesmíme však vynechat ani aktivity pro tvořivé a hudebně orientované děti, kterým nabízíme kroužky „Šikulka“ a „Notičky“. Některé z kroužků bylo nutno v průběhu času vypustit z nabídky ať už z důvodu nedostatečného zájmu nebo protože jsme nenašli odpovídajícího lektora. Mezi tyto aktivity patřil folklórní soubor Rájíček, výuka německého a anglického jazyka pro dospělé či kroužek logopedické prevence "Klíček pro jazýček". Ale něco končí a něco nového vzniká. A tak od letošního roku nově otevíráme "Divadelní kroužek" pro děti od 8 let a kroužek "Atletiky", po ketrém byla v poslední době velká poptávka.

 

Mimo veškeré zmiňované pravidelné aktivity pořádá naše centrum i jednorázové akce. Nejčastěji navštěvovanými akcemi jsou besedy na různá zajímavá témata především pro maminky s dětmi, ale také pro zájemce z řad veřejnosti. Dále pak zveme na výlety a to jak pěší do okolí našeho města, tak výlety do aquaparků, rodinných zábavních parků či za bruslením.  Pro děti i dospělé se zájmem o tvoření nabízíme pravidelné tematicky zaměřené dílničky - velikonoční a vánoční, ale také tvoření z pedigu, FIMO hmoty, savování, malování na hedvábí a jiné.

V době letních a jarních prázdnin nabízíme školním dětem účast na příměstských táborech s rozmanitým tematickým zaměřením a velkým množstvím zábavných činností.

A konečně se s námi můžete i setkat na našich akcích, které pořádáme pro celé rodiny. Na nich si spolu s námi můžete užít různá vystoupení, dílničky a spoustu dalších atrakcí pro všechny věkové kategorie.

Děkujeme všem za přízeň, kterou jste nám v minulých letech projevovali a doufáme, že nám ji zachováte i v letech budoucích.

Tým Centra Motýlek

Klubovna Motýlku